Достапни линкови

logo-print

Камерон ги повика Британците да го издржат штедењето


Британскиот премиер Дејвид Камерон ги повика Британците да ги издржат острите мерки за штедење на државата. Во обраќањето на годишното собрание на својата Конзерватива партија, Камерон изјави дека поради рекордниот јавен долг за време на финансиската криза, владата нема друг избор освен да го смали бројот на одредени социјални програми и да го ограничи буџетот. Камерон вети дека владата ќе обезбеди економски раст. Исто така најави дека британските војници ќе го напуштат Авганистан до 2015-та.
XS
SM
MD
LG