Достапни линкови

logo-print

Хеликоптерска несреќа во Таџикистан, 26 загинати


Најмалку 22 члена на Таџикистанскиот комитет за национална безбедност и четири членови на екипажот загинаа кога се урна хелихоптер на Националната гарда во кој се превезувале. Четворица луѓе се повредени. Таџикистанските власти велат дека првичните резултати од истрагата покажуваат дека несреќата била предизвикана од технички проблеми.

XS
SM
MD
LG