Достапни линкови

logo-print

Уништени 40 камиони на НАТО во Пакистан


Околу 40 камиони за снабдување на НАТО војници во Авганистан се уништени во два напади во Пакистан. При првиот напад вооружени лица запалиле 20 танкери за гориво, во близина на југозападниот град Кета . Вториот напад се случи на северозапад од земјата. Нападите доаѓаат по извинувањето на САД за неодамнешните хеликоптерски напади во кои загинаа двајца пакистански војници.
XS
SM
MD
LG