Достапни линкови

logo-print

Авганистанските власти запленија 20 тони експлозив


Авганистанската полиција соопшти дека запленила 20 тони експлозив увезен од соседен Иран. Експлозивот бил скриен во кутии на кои пишувало дека има храна, играчки и кујнски прибор.
Талибанците најчестo користат импровизирани бомби направени од стара муниција и експлозив.
XS
SM
MD
LG