Достапни линкови

logo-print

Талибанците одговорни за нападот врз цистерните на НАТО


Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот врз десетина цистерни со нафта за НАТО силите во Авганистан кои се запалени во Пакистан. Полицијата соопшти дека напаѓачите убиле и еден возач надвор од Кета. Станува збор за последен напад врз камионите со набавки за Нато откако Пакистан го затвори граничниот премин Торкхам како реакција на хеликоптерскиот напад на Алијансата во кој беа убиени тројца пакистански војници.
XS
SM
MD
LG