Достапни линкови

logo-print

САД ќе ги примат ослободените кубански дисиденти


Американските власти соопштија дека Вашингтон ќе им дозволи на најголем дел од 38 кубански дисиденти да се доселат во САД. Тие неодамна беа ослободени од затвор во Куба.
Владата во Хавана вети дека до ноември ќе пушти од затвор 52 опозициски активисти кои беа уапсени во 2003 година.
XS
SM
MD
LG