Достапни линкови

logo-print

Состанок за терористичката закана за Европа


САД ќе испратат свој претставник на состанокот на министрите за внатрешни работи на ЕУ во Луксембург. На состанокот треба да се разговара за заканата од терористички напади во европските градови. Според дипломатски извори, нападите ги планираат државјани на Унијата кои биле обучувани во Пакистан.


XS
SM
MD
LG