Достапни линкови

logo-print

Умре британскиот комичар што ја засмејуваше комунистичка Албанија


Почина британскиот комичар Норман Виздом на 95 години. Тој беше еден од најпознатите британски комичари. Чарли Чаплин за него има изјавено дека е неговиот омилен кловн.
Виздом беше култна фигура во Албанија за време на комунизмот. Тој беше единствениот западен актер чии филмови беа прикажувани во времето на Енвер Хоџа.
XS
SM
MD
LG