Достапни линкови

logo-print

Македонска делегација во командата на НАТО во Неапол


Делегација на Министерството за одбрана и на АРМ, предводена од заменик-министерот за одбрана Емил Димитриев, утре во Неапол ќе присуствува на церемонијата по повод примопредавањето на должноста командант на Здружената команда на НАТО во Неапол.
За нов командант на Здружената команда на НАТО во Неапол е назначен вице-адмиралот Семјуел Џ. Локлиер. Тој претходно беше Директор на морнаричкиот штаб на САД.
Локлиер доаѓа на местото на адмиралот Марк Фитцџералд, кој беше командант во изминативе три години.
XS
SM
MD
LG