Достапни линкови

logo-print

Идниот севернокорејски лидер во медиумите


Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ил и неговиот син и веројатен наследник Ким Џонг Ун заедно присуствувале на една воена вежба. Агенциите прецизираат дека за прв пат Ким Џонг Ун се спомнува во извештаите на севернокорејската новинска агенција. Тој во минатата недела беше промовиран за генерал и за потпретседател на воената комисија на владејачката Работничка партија на Кореа.
XS
SM
MD
LG