Достапни линкови

logo-print

Милошоски се сретна со Вестервеле во Стразбур


Македонскиот министер за надворешни работи Антонио Милошоски синоќа во Стразбур се сретна со својот германски колега Гидо Вестервеле со кого разговарале за евроинтеграцијата на Македонија, за билатералниот спор со Грција и за македонско- германските односи. По средбата Милошоски изјавил дека дека Германија и натаму ќе продолжи да придонесува за евроинтеграцијата на Македонија, во согласност со препораките на Европската Комисија. Тој додал дека на средбата, македонско – германските односи биле оценети како добри.
XS
SM
MD
LG