Достапни линкови

logo-print

Нобелова награда за физика


Денеска ќе се доделува Нобеловата награда за физика во Стокхолм. Нобеловата награда за медицина вчера ја доби британскиот психолог Роверт Едвардс поради своите трудови кои довеле до „првиот тест за бебе од епрувета“. Шведскиот Институт ја награди неговата работа поради успехот да им донесе радост и надеж на повеќе од 10 проценти од двојките во светот кои страдаат од неплодност.
XS
SM
MD
LG