Достапни линкови

logo-print

Пинера се надева дека наскоро ќе бидат ослободени рударите


Претседателот на Чиле Себастијан Пинера изјави дека се надева оти до 15 октомври спасувачите ќе успеат да извлечат 33 рудари. Тој вели дека Владата е „многу блиску“ до успешно извлекување на затрупаните рудари кои се заробени 60 дена под земја.
XS
SM
MD
LG