Достапни линкови

logo-print

Времето ќе биде променливо со дожд


Времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне претежно облачно, на места со поинтензивни врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 13 до 23 степени.
Во Скопје слично време, со температура до 20 степени.
XS
SM
MD
LG