Достапни линкови

logo-print

Расмусен сака брзо отворање на коридорот од Пакистан


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен изјави дека се надева оти Пакистан, што поскоро, ќе го отвори граничниот премин кон Авганистан, клучен за снабдување на силите на Алијансата.
Пакистан го затвори преминот во знак на протест поради зачестените НАТО-бобардирања на пакистанска територија.
XS
SM
MD
LG