Достапни линкови

logo-print

Ирачките резерви на нафта многу поголеми од досегашните проценки


Ирачкиот минисер за нафта денеска соопшти дека резервите на нафта во земјата изнесуваат околу 142 милијарди барели. Новите податоци за резервите биле утврдени со помош на странските компании кои работат на 12 полиња со нафта во Ирак.
XS
SM
MD
LG