Достапни линкови

logo-print

Египет ја подржа Палестина за прекин на преговорите


Египет денеска ги подржа Палестинците да не ги продолжат мировните разговори додека Израел не престане да гради на окупираните територии. Египетските власти го повикаа западот да го притиска Израел да воведе забрана за градење на Западниот Брег.
Конечната одлука за напуштање на преговорите, Палестинците ќе ја донесат неделава по самитот на Арапската лига. Мировните разговори прекинаа откако истече израелската забрана за градење доселенички населби на Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG