Достапни линкови

logo-print

Пакистан засега не ја отвора границата кон Авганистан


Пакистан соопшти дека ќе ја отвори важната рута за снабдување на колациските сили во Авганистан кога ќе се намали гневот во јавноста и кога ќе се подобри безбедноста. Властите во Пакистан се лути на НАТО поради континуираните упади и бомардирањата на пакистанска територија, кои зачестија минатата недела. Тие го блокираа важниот граничен премин меѓу Авганистан и Пакистан откако во еден напад, НАТО-силите убија тројца пакистански војници.
XS
SM
MD
LG