Достапни линкови

logo-print

Иран знае да се справи со компјутерскиот вирус?


Иранскиот министер за разузнавање изјави дека Иран нашол начин како да се бори против сложениот компјутерски вирус што ги зафати компјутерите во земјата. Некои странски експерти сметаат дека вирусот е направен за да ги зарази компјутерите што ја водат иранската нуклеарна програма.
Иранските власти соопштија дека уапсиле неколку луѓе за нуклеарна шпионажа.
XS
SM
MD
LG