Достапни линкови

logo-print

Најмалку 12 загинати во ракетен напад во Пакистан


Според пакситански разузнавачки извори во веројатно американски ракетен напад се убиени најмалку 12 луѓе во племенската зона на границата со Авганистан. Нападот се случил во Дата Кела, село на 45 километрои од Мираншах главно место во провинцијата Северен Вазиристан, упориште на талибанците и Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG