Достапни линкови

logo-print

ЕУ да продолжи со притисок врз Србија за апсење на Младиќ


Главниот обвинител за поранешна Југославија Среџ Брамерц за Ла Либре и Де Стандрад изјави дека ЕУ мора да продолжи со притисокот врз Србија со цел да биде уапсен Ратко Младиќ, кој беше воен лидер на босански срби баран за геноцид во војната во Босна и Херцеговина. Според Брамерц, важно е Европската Унија да ја условува Србија на патото кон членство со целосна соработка со Хашкиот Трибунал.
XS
SM
MD
LG