Достапни линкови

logo-print

Русија напредува на патот кон членство во СТО


Русија реши некои од клучните прашања за членство во Светската трговска организација во преговорите со Соединетите Држави. Меѓу нив е донесување измени на законот за заштита на правата на интелектуална сопственост. Американски официјални лица со години ја повикуваа Русија да ја запре пиратеријата со цел да се приклучат на СТО.
XS
SM
MD
LG