Достапни линкови

logo-print

Шефот на персоналот на Белата Куќа си поднесе оставка


Американскиот претседател Барак Обама денеска соопшти дека еден од неговите најблиски соработници, Рам Емануел си поднел оставка бидејки се кандидира за градоначалник на Чикаго. Емануел беше шеф на персоналот на Белата Куќа, а на негово место доаѓа Пит Роус.
XS
SM
MD
LG