Достапни линкови

logo-print

Сирискиот претседател во посета на Иран


Сирискиот претседател Башар ал Асад утре во Техеран треба да се сретне со иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад. Веста за ова доаѓа неколку дена откако ирачкиот премиер Ијад Алави побара од Сирија да ги употреби дипломатските врски со Иран за да го спречи Техеран да се меша во внатрешните работи на Ирак.
XS
SM
MD
LG