Достапни линкови

logo-print

Адмирал Фицџералд задоволен од ситуацијата на Косово


Командантот на здружените сојузнички сили во Неапол адмирал Марк Фицџералд денеска во северна Митровица изјави дека ситауцијата на Косово била подобрена за сите луѓе, како во сферата на безбедноста, така и на полето на економијата. ,,КФОР има планови да ја одржува безбедноста, а Обединетите нации ќе го штитат владеењето на правото во соработката со локалните власти,, изјави американскиот адмирал.
XS
SM
MD
LG