Достапни линкови

logo-print

Експлозии во нигерискиот главен град Абуџа


Во близина на церемониите во Абуџа по повод 50 годишнината од независноста на Нигерија се слушнале експлозии, јавуваат агенциите, додавајќи дека претходно Движењето за еманципација на делтата Нигер се заканило дека ќе изврши напади. Сведоци наведуваат дека во експлозиите имало неколкумина загинати.
XS
SM
MD
LG