Достапни линкови

logo-print

ЕУ ја дуплира помошта за Пакистан


Европската комисија реши да ја дуплира помошта за Пакистан кој беше погоден од катастрофални поплави. Сега помошта за Пакистан треба да изнесува околу 400 милиони евра.
XS
SM
MD
LG