Достапни линкови

logo-print

Русија ги затвора малите менувачници


Во Русија од денеска се забранети малите менувачници. Оваа мерка ја соопшти Руската Централна Банка во април годинава, со оценка дека малите менувачници, обично киосци на улиците, се извор на криминал и нелегални трансакции.


XS
SM
MD
LG