Достапни линкови

logo-print

Запалени 27 камиони на НАТО во Пакистан


Група милитанти во Пакистан нападнале камиони со нафта кои ги снабдуваат НАТО силите во Авганистан, при што запалиле 27 паркирани возила. Нападот се случил во пограничното место Шикарпур, откако вчера пакистанските власти го затворија главниот граничен премин меѓу Пакистан и Авганистан во знак на протест поради НАТО воздушниот напад во кој загинаа тројца пакистански војници.
XS
SM
MD
LG