Достапни линкови

logo-print

Мушараф се враќа во политиката


Поранешниот пакистански воен владетел Первез Мушараф се очекува денеска во Лондон да ја лансира неговата нова политичка партија, која е наречена Пакистанска муслиманска лига за сите. Мушараф кој во мометов живее во главниот град на Англија изјави дека ќе се врати во родната земја за да се вклучи во трката на следните избори закажани за во 2013 година.
XS
SM
MD
LG