Достапни линкови

logo-print

Деактивирани бомби во Ставропол


Руските безбедносни сили деактивираа две бомби во градот Ставропол на југот на земјата. Во соопштението од антитерористичките власти се наведува дека едната бомба била најдена закачена за телото на мртовец во автомобил, паркиран во близина на едно кафуле. Во близина е пронајдена друга експлозивна направа покриена со куп ѓубре.
Градот Ставропол е на границата со немирниот кавкаски регион.

XS
SM
MD
LG