Достапни линкови

logo-print

Мичел со интензивни средби за спас на блискоисточниот мировен процес


Специјалниот американски пратеник за Блискиот Исток, Џорџ Мичел денеска се сретна со палестинскиот претседател Махмуд Абас во обид да го спаси блискоисточниот мировен процес.
Абас претходно се закани дека ќе ги напушти преговорите ако Израел не забрани градење во доселеничките населби на Западниот Брег.
Се очекува, Мичел денеска повторно да се сретне со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, откако разговараше со него и вчера.
XS
SM
MD
LG