Достапни линкови

logo-print

Главниот командант на НАТО за Европа во посета на Албанија


Главниот командант на силите на НАТО во Европа, американскиот адмирал Џејмс Ставридис од денеска ќе престојува во неколкудевна посета на Албанија.
Како што јави МИА, адмиралот Ставридис освен со албанскиот минитер за одбрана Арбен Имами, ќе се сретне и со премиерот Сали Бериша и со членовите на парламентарната Комисија за безбедност.
XS
SM
MD
LG