Достапни линкови

logo-print

Тројца пакистанци загинале во напад на НАТО


Тројца припадници на пакистанските безбедносни сили загинале во воздушен напад од хеликоптер на НАТО, се вели во извештаите на пакистанските власти. Службеник на Алијансата од Авганистан потврди дека нападот се случил денеска. За сега нема повеќе информации за инцидентот кој се случил во пограничната област кај реонот Горен Оракзаи.
XS
SM
MD
LG