Достапни линкови

logo-print

Заврши Генералното собрание на ООН


Годишното собрание на Обединетите нации заврши со препораката на шведскиот претседавач за „правење на вистински пробиви преку нови начини на размислување наспроти остри реторики“. Претседателот на Генералното собрание Џосеф Дајс изрази надеж дека за време на двонеделниот настан лидерите успеале да разговараат меѓу себе и барале решениа на проблемите.
XS
SM
MD
LG