Достапни линкови

logo-print

Државна руска фирма сака да гради хотели во вселената


Руска фирма денеска објави дека сака да изгради туристички центар во близина на Меѓународната вселенска станица до 2016 година. Останува неизвесно дали владината руска фирма РКК Енергија ќе ги обезбеди потребните пари.
XS
SM
MD
LG