Достапни линкови

logo-print

Клинтон во идниот месец на Балканот


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон во идниот месец ќе го посети Балканот, изјави портпаролот на Стејт департментот Филип Кроули, додавајќи дека точниот план на нејзиниот престој ќе биде дополнително соопштен. Според некои српски медиуми, Клинтон на 12 октомври ќе го посети Белград, а претходно ќе престојува во Сараево.
XS
SM
MD
LG