Достапни линкови

logo-print

Во лизгање на земјиште во Мексико 11 исчезнати


Најмалку 11 лица се исчезнати во големото лизгање на земјиште во јужниот дел на Мексико. Властите претходно страхуваа дека стотици луѓе се загинати, откако беа затрупани околу 300 куќи. Лизгањето е предизвикано од поројните дождови и ураганите што во изминатиот период ги погодија Мексико и Централна Америка.
XS
SM
MD
LG