Достапни линкови

logo-print

Израелски војници упаднаа на бродот кон Газа


Израелски воени бродови го пресретнале британскиот брод што сакаше да однесе хуманитарна помош во Појасот Газа. Воените власти соопштуваат дека израелски војници влегле на бродот и го пренасочиле кон израелското пристаниште Ашдод. При преземањето немало насилство.
XS
SM
MD
LG