Достапни линкови

logo-print

Осуетен терористички напад против дански весник


Тројца луѓе се уапсени во Норвешка под сомение дека планираат терористички напад против дансскиот весник што објави карикатури на пророкот Мухамед во 2005 година. Еден од уапсените признал за планот.
XS
SM
MD
LG