Достапни линкови

logo-print

Северна Кореа има нов генерал


Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ил го унaпреди во генерал неговиот најмлад син Ким Џонг Ум. Тоа, според агенциите, е најјасен знак дека тој ќе го наследи неговиот татко на местото лидер на Северна Кореа. Неколку часа по оваа вест, во Пјонгјанг почна најголемиот политички собир во последниве 30 години на кој Ким Џонг Ил повторно е избран за генерален секретар на Работничката партија.
XS
SM
MD
LG