Достапни линкови

logo-print

Пахор ќе се сретне со штрајкувачкиот одбор


Словенечкиот премиер Борут Пахор за денеска најави средба со штрајкувачкиот одбор на јавната администрција барајќи од нив да го прекинат протестот.
Работниците од јавниот секотор протестираа против одлуката на Владата да ги замрзе платите. Штрајкувачкиот одбор заклучил дека првиот денод протестот поминал според планираното, пренесуваат новинските агенции.
XS
SM
MD
LG