Достапни линкови

logo-print

Авганистанските полицајци ќе ги користат мрежите на Интерпол


Околу 20 авганистански гранични полицајци во Таџикистан почнаа со обука за откривање на фаслификувани патни исправи за да можат полесно да се справат со борбата против тероризмот и трговијата со дрога. Организацијата за безбедност и соработка во Европа соопшти дека полицајците на семинарот ќе научат воедно и да ги користат мрежите на Интерпол. Речиси девет години откако меѓународните трупи пристигнаа во Аванистан, безбедноста во земјата е се уште нестабилна затоа што авганистанките војници и странските трупи се уште се справуваат со талибанските бунтовници.
XS
SM
MD
LG