Достапни линкови

logo-print

Солзавец за грчките камионџии


Полицијата употреби солзавец за да ги растера грчките превозници што сакаа да го блокираат автопатот Солун - Атина. Камионџиите штрајкуваат веќе трета недела. Полицијата соопшти дека уапсила еден човек за време на денешните немири.
Превозниците не ја испочитуваа владината наредба за итно враќање на работа.
XS
SM
MD
LG