Достапни линкови

logo-print

Туркменистан ја зголемува испораката на гас за Кина


Туркменистан отвори нова пумпна станица за природен гас со што овозможи значајно зголемување на количеството на гас за Кина.
Низ гасоводот од Туркменистан, преку Узбекистан и Казахстан, до Кина сега ќе може да се пренесат 60 милиони метри кубни гас дневно.
XS
SM
MD
LG