Достапни линкови

logo-print

Воздушни напади на НАТО во Северен Вазиристан


Во воздушните нападите на НАТО во Пакистан се убиени најмалку 30 милитанти, изјави портпарол на Алијансата, во соседен Авганистан. Целта на овие напади била само-одбрана по нападите врз авганистанските сили во провинцијата Кност од милитантите во пакистанскиот Северен Вазиристан.
XS
SM
MD
LG