Достапни линкови

logo-print

Социјалистите на Чавез добија мнозинство на изборите


Социјалистичката партија на Уго Чавез доби мнозинство на вчерашните парламентарни избори во Венецуела. Според се уште нецелосните податоци, опозицијата добила една третина од местата.
Противниците на Чевез се надеваат дека ќе го нарушат монополот на моќта на Чавез во Парламентот.
XS
SM
MD
LG