Достапни линкови

logo-print

Во Венецуела се очекуваат изборни резултати


Во Венецуела денеска се очекуваат резултатите од парламентарните избори. Противниците на претседателот Хуго Чавез се надеваат дека ќе го разбијат неговиот долгогодишен монопол врз власта во националното собрание.
XS
SM
MD
LG