Достапни линкови

logo-print

Ирак ја зголемува морнарицата


Ирак го претстави првиот американски патролен чамец што ќе биде дел од новата флота. Посадата за овие брзи патролни бродови во моментов се обучива во САД. зголемувањето на ирачката морнарица е од суштинско значење за заштита на терминалите преку кои се извезува најголемиот дел од сурова нафта во земјата.
XS
SM
MD
LG