Достапни линкови

logo-print

Компјутерски вирус во иранската нуклеарка Бушер


Сложен компјутерски вирус ги зафатил компјутерите на вработените во првата иранска нуклеарка Бушер, објави иранската државна новинска агенција. Властите велат дека против Иран почна да се води „електронска војна“. Сепак, нагласуваат дека вирусот „не може да предизвика сериозна штета на владиниот систем“.
XS
SM
MD
LG